Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie dom, gdzie nie będzie pralki? Nie musi to być skomplikowany model, ale taki podstawowy. Ot, chociażby klasyka – pralka Frania, którą miały już babcie i prababcie. Może i są to starsze pralki, ale nadal są bardzo chętnie wykorzystywane przez kolejne pokolenia. Albo czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie dom bez lodówki, np. z kostkarką do lodu? Czy też z robotem sprzątającym, który jest w stanie wymopować podłogę? Oczywiście, że nie. Urządzenia AGD na stałe wpisały się już do polskich (i nie tylko!) domów, gdzie ich główną funkcją jest ułatwienie życia każdemu człowiekowi.
Awaria urządzeń AGD
Po co o tym mowa? Po to, aby odpowiedzieć na pytanie – czy zawód serwisanta AGD jest przyszłościowy? Oczywiście, że tak. Co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Tak długo, jak pojawiać się będą urządzenia AGD, tak długo będą potrzebne osoby, których specjalizacją jest naprawa AGD. W szczególności, że do czynienia ma się z tzw. masową produkcją, czyli brakiem staranności, niechlujstwem. Już nie ma mowy o czymś takim, aby w pralkach, zmywarkach, suszarkach obecne były porządne elementy. Dowodem na to są częste usterki, jakie zdarzyć się mogą w tych urządzeniach. Dopóki więc będzie się miało do czynienia z taką produkcją, dopóty serwisanci AGD będą mieli co robi.
Zarobki serwisantów AGD
Czy naprawa AGD się opłaca? Dokładnie – czy praca w takim zawodzie może wiązać się z dużymi zarobkami? Oczywiście, że tak. Nie można dokładnie określić, ile kto dokładnie będzie zarabiał, ale można być pewnym tego, że na brak zajęć nie będzie można narzekać. Co więcej – można zatrudnić się w serwisie, który zajmuje się świadczeniem takich usług, jak również prowadzić samodzielną działalność gospodarczą. Tak, własna firma to luksus, ale nie tak łatwo będzie walczyć o zlecenia. To jest jednak temat już inny, który można omówić w przyszłości.
Jak zostać serwisantem AGD?
Osoba, której specjalizacją będzie naprawa AGD, nie musi kończyć specjalnych szkół, czy też kursów. Wystarczy tylko posiadać odpowiednią wiedzę, jeżeli chodzi o naprawę poszczególnych urządzeń. Można ją zdobyć samodzielnie, decydując się m.in. na klasyczne majsterkowanie w domu lub pod okiem innych serwisantów AGD, którzy chętnie przyjmują uczniów na praktyki. I to niezależnie od tego, ile mają oni dokładnie lat. Dopiero po tym, jak się nabierze odpowiedniej wiedzy, można pomyśleć o tym, aby zostać samodzielnym serwisantem AGD.